Finále - k 1. místu chybělo 10 minut

10.04.2018 14:13

Luby – Katovice 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)

Luby, které byly vedeny jako domácí tým, ztratily dobře rozehraný zápas v poslední třetině. Na začátku třetího dějství vedli ještě 3:1, pak ale Katovice předvedly dokonalý obrat. Lubští hráči se ujali vedení, když dlouhá přihrávka o mantinel našla na modré najetého Spurného a ten svůj nájezd proměnil. Poté pozorně bránili a svého soupeře do větších šancí nepouštěli. Tento obraz hry byl k vidění i v úvodu druhé třetiny. Pak ale Luby fauly nabídly Katovicím několik přesilových her a v jedné z nich již inkasovaly. Přesto se nim podařilo do konce druhé třetiny opět jít do vedení. V samém závěru přesilové hry (v čase 39:55) pálil od modré Martykán, před brankářem clonil K. Pikhart a puk po lehké změně směru skončil v síti.

V úvodu třetí třetiny měli hosté velký tlak, ale z brejku se opět precizním bekhendovým blafákem prosadil Spurný, 3:1. Katovice ale nesložily zbraně a o tři minuty později Krůčkem nahozený puk od levého mantinelu skončil v síti lubské branky, když měl Lavička zakrytý výhled. Poté vyvinuli hosté prakticky v každém střídání velký tlak v lubské obranné třetině. Luby dokázaly sice ještě několik minut závarům katovických hráčů odolávat, ale pak přišlo vyrovnání a brzy na to i vedení hostů. Lubští hráči ve snaze o vyrovnání vložili zbytky sil do útoku, ale z rychlého protiútoku se opět prosadil nejlepší hráč Katovic Krůček a gólem na 3:5 definitivně srazil Luby do kolen.

Branky za Luby: Spurný 2, Martykán.