Výsledky

Finále - k 1. místu chybělo 10 minut

10.04.2018 14:13

Luby – Katovice 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)

Luby, které byly vedeny jako domácí tým, ztratily dobře rozehraný zápas v poslední třetině. Na začátku třetího dějství vedli ještě 3:1, pak ale Katovice předvedly dokonalý obrat. Lubští hráči se ujali vedení, když dlouhá přihrávka o mantinel našla na modré najetého Spurného a ten svůj nájezd proměnil. Poté pozorně bránili a svého soupeře do větších šancí nepouštěli. Tento obraz hry byl k vidění i v úvodu druhé třetiny. Pak ale Luby fauly nabídly Katovicím několik přesilových her a v jedné z nich již inkasovaly. Přesto se nim podařilo do konce druhé třetiny opět jít do vedení. V samém závěru přesilové hry (v čase 39:55) pálil od modré Martykán, před brankářem clonil K. Pikhart a puk po lehké změně směru skončil v síti.

V úvodu třetí třetiny měli hosté velký tlak, ale z brejku se opět precizním bekhendovým blafákem prosadil Spurný, 3:1. Katovice ale nesložily zbraně a o tři minuty později Krůčkem nahozený puk od levého mantinelu skončil v síti lubské branky, když měl Lavička zakrytý výhled. Poté vyvinuli hosté prakticky v každém střídání velký tlak v lubské obranné třetině. Luby dokázaly sice ještě několik minut závarům katovických hráčů odolávat, ale pak přišlo vyrovnání a brzy na to i vedení hostů. Lubští hráči ve snaze o vyrovnání vložili zbytky sil do útoku, ale z rychlého protiútoku se opět prosadil nejlepší hráč Katovic Krůček a gólem na 3:5 definitivně srazil Luby do kolen.

Branky za Luby: Spurný 2, Martykán.

play off - semifinále

28.03.2018 08:14

Drahonice – Luby 10:2 (3.1, 3:1, 4:0)

Drahonice v odvetě play off jasně přehrály Luby. Tím srovnaly skóre na zápasy 1:1 a dle pravidel soutěže se o postupujícím rozhodovalo v nájezdech. V těch byly naopak střelecky výrazně úspěšnější Luby, když dokázaly 3 x překonat Horažďovského v brance domácích (proměnil Spurný, Straka a Hájek). Za Drahonice byl v nájezdech úspěšný pouze jeden exekutor a to až ve čtvrté sérii. Ostatní kanonýry domácích vychytal lubský Lavička a posunul tím hosty do finále, ve kterém budou lubským hráčům soupeřem Katovice. Finále se hraje na ZS ve Strakonicích v neděli 8.4. od 16.45 hod.

Branky: Zeman 2, Slavíček 2, Skala 2, Maroušek 2, Brejcha, Hadrava – Topinka, Jindra L. Vyloučení: 1:2. Rozhodčí: Jílek – Rataj, Masopust.

Luby – Drahonice 8:6 (2:1, 2:3, 4:2)

Zápas jako na houpačce se spoustou branek, vyloučených, přesilovek a zákroků brankářů. První zápas play off určitě diváky nenudil.

Luby šly do vedení v 9. min brankou Hájka, hosté odpověděli v 12. min, když z úhlu našel mezeru u pravé tyčky lubské branky Brejcha. Pal šli domácí do trháku 4:1, ale hosté ve druhé třetině zásluhou využitých přesilových her srovnali na 4:4 a do závěrečné třetiny se vstupovalo za nerozhodného stavu. Domácí poslal v 42. min opět do vedení Vlasák, když dorazil předchozí pokus R. Pikharta. Hosté srovnali v 54. min, když po vyhraném buly pálil rychle Brejcha a puk vyražený Lavičkou zasunul do branky Zeman. Domácí ale dokázali hned v dalším střídání bleskurychle odpovědět a Hájek poslal domácí opět do vedení. O minutu později si na dlouhou přihrávku najel mezi obránce na modré domácí (letos 50-ti letý) Karel Kašpar, nechal za zády dva o generaci mladší obránce a bekhendovým blafákem překonal dalšího padesátníka v brance hostů Ing. Pavla Horažďovského. Nadšené tribuny domácímu nestárnoucímu střelci dlouho, upřímně a dojemně aplaudovaly.

O další minutu později předvedl jeden z klíčových zákroků utkání domácí gólman Lavička, když bravurně zlikvidoval TS hostů a udržel tím pro domácí slibné dvoubrankové vedení. Osmou branku Lub pak přidal Petr Malát po vyšachování hostující bránící trojice v přesilové hře 4 na 3. Zbytečný gól si nechali domácí vstřelit v poslední minutě utkání. Nicméně si do odvety vezou dvoubrankové vedení i určitou psychologickou výhodu.

Branky: Hájek 2, Malát 2, Spurný, Topinka, Vlasák, Kašpar – Brejcha 2, Skala, Zeman, Mařík, Coufal. Vyloučení: 8:6. Rozhodčí: Pressl O. – Pressl J., Lincmajer.