Výsledky

14. KOLO

13.02.2018 08:08

Horažďovice – Luby 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Luby přijely kvůli absenci několika obránců v okleštěné sestavě s 11 hráči. V polovině zápasu navíc odstoupil kvůli nevolnosti centr prvního útoku Hájek. Šťastnějším družstvem v zakončení akcí byli nakonec Horažďovice.

Hosté začali aktivněji a byli v první třetině lepším mužstvem. Luby šly do vedení ve 4. min, když Tábor neudržel bekhendový pokus K. Pikhart, puk mu propadl a Topinka ho v brankovišti pohodlně doklepl do sítě. Aktivní hosté si i poté vytvořili několik šancí a vynutili výhodu přesilových her, avšak ani vyložené šance nedokázali proměnit. Ve druhé třetině domácí zlepšili pohyb a byli to naopak oni, kdo měli více ze hry. Ve 24. min skončilo v síti Lub nahození Michala Sosny od modré, 1:1. Pak Luby několika výtečnými zákroky podržel Lavička. Hostů vrátil vedení v poslední minutě druhé třetiny obránce Jan Hůla, který si na modré najel na přesný pas Maláta a svůj útočný výpad úspěšně zakončil střelou k tyči. Domácí srovnali na 2:2 šťastnou střelou Lukáše Sosny v 44. min. O vítězství domácích rozhodla přesilová hra (v 54. min), kdy domácí Kašpar od modré zápěstím poslal puk na branku Lub, brankář Lavička neviděl a puk tak doplachtil pod horní tyč.

Pak dal také o sobě vědět svými výroky hlavní rozhodčí Jílek, který v krátkém sledu poslal do kabin za NSP dva hráče hostů (Vlasáka a Maláta) a domácího  Kašpara, všechny s verdiktem “vysmívání se soupeři”. A o chvíli později i lubského J .Hůlu rovněž za NSP (nesouhlas s výrokem HR). Hosté tak dohrávali v poslední minutě se 7 hráči. Odvolali brankáře, v samém závěru si vytvořili i nadějnou střeleckou pozici, ale domácí Tábor se již překonat nenechal.

Branky: Sosna Michal, Sosna Lukáš, Kašpar – Topinka, Hůla Jan. Vyloučení: 8:8, 10 min (NSP) Kašpar, 10 min (NSP) Vlasák, Malát, Hůla Jan. Rozhodčí: Jílek – Vacek, Rataj

Drahonice - Katovice  2 : 13   (0:5,1:5,1:3)

13.KOLO

30.01.2018 14:27

Luby – Strakonice B 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)

Lubům se na strakonické juniory v letošní sezóně zatím daří, což potvrdily i ve třetím vzájemném zápase. V úvodu zápasu se Lubům zranil obránce Martykán, když nekontrolovatelně ve velké rychlosti po souboji s hostujícím útočníkem narazil hlavou do mantinelu. Po hrůzostrašném nárazu z ledu naštěstí odjel za pomoci spoluhráčů po svých, ale s pohmožděnou krční páteří musel následně do nemocnice. Věříme, že se brzy uzdraví!

Domácím vyšel úvod zápasu. Ve 2. min otevřel skóre kličkou do bekhendu Malát, v 7. min zužitkoval přesilovku (za faul na Martykána) Mach. Další vyloučení hostů potrestal šťastnou přesilovkovou brankou, resp. vlastním gólem Strakonic Spurný. Hosté snížili na 3:1 v samém závěru první třetiny z hole Srba. Ve druhé třetině měli více ze hry hosté. Na 3:2 snižoval ve 26. min Franta.

Rychlý gól se podařilo domácím vsítit i ve 3. třetině. Ve středním pásmu Topinka posunul puk do jízdy Spurnému a ten nekompromisním bekhendovým blafákem zavěsil. Poté domácí museli v rychlém sledu po sobě čelit dvěma přesilovým hrám 5 na 3. S vypětím všech sil a notnou dávkou štěstí je obě ubránili. Pak měli naopak výhodu přesilové hry 5 na 3 Luby, ale rovněž nepotrestali. V čase 57:21 hosté po nevyhozeném puku a následném velkém tlaku snížili zásluhou Janocha na 4:3. V dalším střídání však hosté ve snaze za vyrovnáním ztratili ve středním pásmu puk a tuto brejkovou situaci potrestala dvojice Hájek-Spurný, čímž domácí nejlepší střelec završil hattrick. V čase 58:34 putovali do kabin za vzájemnou potyčku domácí Malát a hostující Srb.Hosté se v závěrečné minutě ještě pokusili o hru bez brankáře, ale do tlaku a šancí v lubské třetině se již nedostali.

Branky: Spurný 3, Malát, Mach – Srb, Franta, Janoch. Vyloučení: 6:5, navíc Malát (Luby) a Srb (Strakonice) 5+25 (NSP). Rozhodčí: Pressl Josef, Lincmajer.