Výsledky

10. kolo

09.01.2018 08:19

Drahonice - Luby 5:2 (1:0;1:0;3:2)

Luby nebyly v tomto zápase rozhodně horším celkem, na domácího brankáře vyslali velké množství střel, ten však kapituloval pouze 2x.

Do zápase mnohem lépe vstoupili lubští hráči. Do Strakonic dorazili pouze s 11 hráči v poli, přesto od začátku hýřili pohybem a hned v úvodu měli několik dobrých příležitostí skórovat. Domácí brankář Grulich byl však vždy na svém místě. Když už se zdálo, že první třetina skončí bez branek, udeřily v čase 19:55 Drahonice, když po přihrávce Marouška skóroval Holub. Na 2:0 pro domácí zvyšoval po závaru před brankou Lub Toman. Lubští útočníci měli i ve druhé třetině spoustu šancí, na domácího výtečně chytajícího Grulicha však žádný z nich nevyzrál.

Pak ale hosté rychle smazali dvoubrankové vedení domácích v samém úvodu třetí třetiny. Nejprve v 43. min využil chybu v obranné třetině domácích Spurný a bekhendem z nájezdu konečně překonal Grulicha. O půl minuty později pálil z prostoru mezi kruhy Radek Pikhart, odražený puk od zadního mantinelu se u druhé tyče odrazil přímo na hůl Pavla Hůly a ten již neměl problém skórovat do poloodkryté branky. V následujících minutách měly Luby převahu a domácí tlačily, ve vedoucí gól však jejich tlak nevyústil. V 48. min bylo proti hostům nařízeno TS, Lavička ho však s přehledem zlikvidoval. Domácí strhli zpět vedení na svou stranu ve 49. min,  když po velkém závaru před brankou Lub skóroval domácí kapitán Maroušek. Luby se nevzdaly, vytvořily si i poté několik dobrých šancí k vyrovnání, ale domácí brankář všechny zlikvidoval. Při hře Lub vabank v závěrečných minutách naopak domácí využili okénka v obraně hostů a pojistili si z brejků v 58. a 59. min své vítězství. Zápas s přehledem a ke spokojenosti obou družstev odřídil hlavní rozhodčí Jílek.

Branky: Holub, Toman, Maroušek, Hadrava, Brejcha – Spurný, Hůla Pavel. Vyloučení: 2:2, navíc TS proti Lubům v 47. min za podražení v nájezdu. Rozhodčí: Jílek – Tuháček, Rataj.

Horažďovice - HC Strakonice B 2:3 (0:1,0:0,0:2)