Výsledky

8. KOLO

18.12.2017 19:35
HC Strakonice B - Luby 6:7 (2:2, 3:1, 1:4)
Luby opět naplno bodovaly. Zápas s mladíky ze Strakonic otočily až v závěrečné desetiminutovce.
Lubští hráči vlétli do zápasu s velkou chutí. Hned po 30 vteřinách jel sám na Štrobla lubský Hájek, ale nedal. Další sólový nájezd ve 4. min ale již povedeným bekhendovým blafákem proměnil. O minutu později využil přesilovku Malát, když střelou po ledě mezi betony zúročil přihrávku R. Pikharta. Lubští hráči měli poté další šance, ale nedali. Domácí se oklepali z úvodního náporu hostů a do konce třetiny vyrovnali. Nejprve se v 10. min přesilovce po několika lubských “nevyhozeních” prosadil Švec. Tentýž hráč skóroval i v min. 16.
Ve druhé třetině strakoničtí mladíci svého soupeře přebruslili a vyhráli ji 3:1. Do závěrečného dějství tak nastupovali s vedením 5:3.
Ve 44. min snížil za Luby R. Pikhart po povedené kombinaci s Malátem. Domácím však záhy vrátil vedení o dvě branky Kotrba. Důležitý kontaktní gól na 6:5 vstřelil za Luby po přihrávce K. Pikharta ve 48. min přesnou trefou z prostoru mezi kruhy Lukáš Jindra. Luby vycítily svoji šanci a tu přetavily v 52. min ve vyrovnávací gól z hole Spurného, který v brankovišti došťoural puk za brankovou čáru. Hlavní rozhodčí Vacek, který celou situaci pozoroval z dálky od mantinelu, nejprve rozpažil. Po velkém gestu fair play ze strany domácího brankáře Štrobla, který přiznal jasnou polohu puku za brankovou čarou, gól nakonec uznal. Luby strhly vítězství na svoji stranu v 56. min. Martykán podnikl z pozice obránce rychlý bruslařský výpad do útočné třetiny a své sólo zakončil neméně povedenou střelou do levého horního růžku strakonické svatyně.
Branky: Švec 4, Menšík , Kotrba – Hájek, Malát, Hochmann, Pikhart R., Jindra L., Spurný, Martykán. Vyloučení: 3:6. Rozhodčí: Vacek – Tuháček, Gross.

HC Horažďovice - HC Katovice 5:2

6. KOLO

05.12.2017 14:16

Luby - Katovice 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)

Luby oplatily Katovicím prohru z 1. kola a pokračují v bodové šnůře posledních zápasů. O vítězství rozhodli domácí v závěrečné třetině, kdy otočily skóre z 3:4 na konečných 6:4. V zápase navíc domácí gólman Lavička čelil úspěšně dvěma TS.

Hosté šli do vedení v 5. min, když se trefil Hodánek. Na začátku 11. min vyrovnal v přesilovce Malát po nezištné přihrávce Tomáše Mužíka. Ve 13. min vrátil hostů vedení Krůček, když se od modré čáry parádně trefil příklepem z jízdy. Na 1:3 pro hosty zvýšil v 25. min Škoda. Luby snížily v 30. min opět v přesilovce, když Radek Pikhart našel v jízdě bekhendovou přihrávkou ideálně mezi kruhy Tomáše Mužíka a ten si již věděl se zakončením. O minutu později šly však Katovice opět do trháku zásluhou branky Hory. Luby však využily díky šťastnému pokusu Spurnému zpoza branky další již třetí přesilovku v zápase, 3:4.

Na 4:4 srovnal v čase 40:18 lubský Hájek, když v obranné třetině nakopl své motory a poté tvrdou ranou z jízdy propálil Vastla v brance Katovic.  Pak se Luby ubránily přesilovce, aby na začátku 49. min zúročily brankově již čtvrtou přesilovou hru. Nájezd Václava Jindry hostující gólman ještě vytěsnil na tyč, na dorážku Spurného v brankovišti již vleže nestačil. Definitivně zlomil odpor hostů o necelé dvě minuty později Kamil Pikhart, který vydařenou individuální akci zakončil přesnou střelou do pravého horního růžku. O závěrečný tlak se hosté připravili sami sérií tří vyloučení. V poslední půl minutě se odhodlali ke hře bez brankáře, avšak domácí si již vítězství pohlídali.

Branky: Spurný 2, Malát, Mužík Tomáš, Hájek, Pikhart Kamil – Hodánek, Krůček, Škoda, Hora.┐Vyloučení: 4:8, navíc proti Lubům nařízena 2 x TS. Rozhodčí: Pressl J., Pressl O.

Výsledky soutěže OP LH

17     HC Strakonice B - Drahonice                8:4 (1:2,6:1,1:1)

18     Luby - Katovice                                      6:4 (1:2,2:2,3:0)

Tabulka soutěže OP LH

1.  Luby                                                   5     2     2     1       22     :      20          6

2.  Horažďovice                                        4     2     1     1       18     :      14          5

3.  Drahonice                                            5     2     1     2       25     :      22          5

4.  Katovice                                               5     2     1     2       22     :      20          5

5.  HC Strakonice B                                  5     1     1     3       25     :      36          3

Přehled střelců soutěže OP LH

Hráč                                                               Branky      Asist.        Body

1.    Hájek Radek (Luby)                                                                          6             0             6

1.    Skála René (Drahonice)                                                                     6             0             6

3.    Brejcha Pavel (Drahonice)                                                                 4             0             4

3.    Havel Aleš (Drahonice)                                                                      4             0             4

3.    Kursch Vojtěch (HC Strakonice B)                                                     4             0             4

3.    Mařík Tomáš (Drahonice)                                                                  4             0             4

3.    Sosna Lukáš (Horažďovice)                                                               4             0             4

3.    Spurný Jakub (Luby)                                                                        4             0             4

3.    Šebesta  Patrik (HC Strakonice B)                                                     4             0             4

10.    Hodánek Josef (Katovice)                                                                  3             0             3

10.    Jindra Lukáš (Luby)                                                                         3             0             3

10.    Košatka Michal (Horažďovice)                                                           3             0             3

10.    Netolička Lukáš (HC Strakonice B)                                                    3             0             3