Výsledky

Poslední letošní derby bylo vítězné

19.12.2011 08:45

LUBY - SUŠICE 6:4  (3:0, 2:1, 1:3)
V sobotu po poledni bylo na ZS v Klatovech rozhodně  o co hrát. Sušice se díky bodové šnůře posledních zápasů dostala na páté místo tabulky o bod před Luby. Ty se naopak po bezkrevném výkonu a prohře 1:2 v minulé kole s Katovicemi propadly až na 6.místo. Lubští hráči chtěli konečně naplno bodovat, potěšit po své skalní fanoušky a v neposlední řadě se před vánoční přestávkou bodově dostat před svého soupeře. To se jim povedlo, když podruhé v sezóně Sušici porazily. Tentokrát to však bylo vítězství těsné. I když Luby vedly po dvou třetinách 5:1 a zdálo se být všechno jasné, Sušice ve třetí třetině zabrala a zdramatizovala závěr utkání. Lubští hráči pečetili výsledek na 6:4 až v poslední minutě zápasu při power-play gólem do prázdné branky.
Luby si lepší vstup do zápasu ani nemohly přát. Již v 7 sekundě zápasu vstřelil úvodní gól zápasu po samostatném nájezdu opakovanou střelou Petr Malát. Lubští hráči v úvodu zápasu na rozdíl od toho posledního s Katovicemi hýřili aktivitou a všechny útoky si během prvních 5 minut připravily několik dobrých šancí ke skórování. Na 2:0 zvyšoval v 6. minutě Radek Pikhart, když nejprve přenechal na modré puk Janouškovi a pak jeho střelu umně tečoval pod horní tyčku Šlaisovy branky. Poté si Luby vytvořily ještě několik dobrých střeleckých příležitostí, ale brankostroj z úvodu zápasu se zadrhl. Až na konci 18. minuty zvýšil na 3:0 zblízka Topinka, zpoza branky mu přihrával Pavel Zahálka. Tento gól byl hodně důležitý a vytvořil Lubům solidní náskok do dalšího průběhu zápasu. Sušice nebyla v první třetibě nebezpečná a na Krse vyslala minimum střel.
Po úpravě ledu to byli opět lubští hráči, kteří byli aktivnější a dokázali se opět prosadit dvěmi pěknými střelami. Ve 24. minutě dostal puk na pravé křídlo do jízdy Radek Pikhart a tvrdou střelou vymetl pravý růžek sušické svatyně, Šlais nestačil reagovat. Jiskřičku naděje a pvní gól Sušice zajistil v 37. minutě podobně vydařenou tvrdou střelou, tentokrát z jízdy z levého křídla, zkušený Feix. Luby však brzy nato odpověděly druhým gólem Maláta, kterého na útočné modré přihrávkou přes celé hřiště ideálně uvolnil Pavel Hůla. Petr Malát nic nevymýšlel,  zřejmě zavřel oči a trvdým příklepem z jízdy udělal ze Šlaise opět pouze bezmocného pozorovatele a vrátil Lubům luxusní vedení o 4 branky. Stavem 5:1 skončila druhá třetina a zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto.
Úvod třetí části zápasu nenaznačoval, že by se mělo odehrát ještě nějaké velké drama. Sušičtí hráči však zápas neodpískali, ukázali naopak, že jsou bojovníci a dvěmi slepenými brankami se vrátili do zápasu. Nejprve ve 46. minutě prošel ukolébanou lubskou obranou jako nůž máslem zkušený Jirka Beneš a bekhendovým blafákem zakončil svůj úspěšný výpad. Ani ne o dvě minuty později ho opět po průniku z levého napodobil Patrik Korál a jeho střela se notnou dávkou štěstí nakonec došourala za záda Krse. Najednou to bylo 5:3 a Luby se začaly obávat o výsledek. Sušice byla v této části zápasu na koni a obavy Lub ještě více nahlodal Martin Lemberger, když na začátku 56. minuty snížil na rozdíl jediné branky. Luby si vzaly time a do posledních minut nastoupily s odhodláním ubránit těsné vedení. To se jim nakonec podařilo, i když závěr zápasz byl hodně dramamatický a nervózní. Sušice se minutu a půl před koncem zápasu odhodlala ke hře bez brankáře. Luby se osvobodily vyhozením přes všechny čáry, čároví rozhodčí však nechaly hru pokračovat a následně do prázdné branky skóroval lubský Šimek. Po protestech Sušice hlavní rozhodčí Pressl nakonec branku odvolal, to do konce zápasu zbývala zhruba minuta. Sušičtí se stále pokoušeli hrou vabank v 6 hráčích v poli o vyrovnání. Nepodařilo se jim však již usídlit v útočné třetině a nadechnout se k závěrečnému náporu. Jak už to bývá, naopak inkasovali. Do prázdné branky po přihrávce  Maláta završil svůj hatrick Radek Pikhart.

Branky: 6., 24., 55. R. Pikhart, 1., 38. Malát, 18. Topinka (as. R. Pikhart, Janoušek, Zahálka, Spurný, Hůla, Malát) – 37. Feix, 46. Beneš, 48. Korál, 56. M. Lemberger (as. Broža). Rozhodčí: Pressl – Hrdlička, Linemajer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváků: 19.

DRAHONICE – KATOVICE 5:8 (1:4, 1:3, 3:1). Katovice byly od začátku zápasu lepším týmem, postupně získaly až pětigólový náskok a Drahonice – opět v neúplné sestavě a ještě vinou častého vylučování – na zvrat tentokrát neměly.
Branky: 9., 22. Havel, 41. Šimánko, 51. Kropáček, 60. Procházka (as. Procházka, Bulka, Žák, Havel, Pechlát, Krejsa) – 37., 42. Krůček, 6. Milan Müller, 8. Michálek, 18. Jílek, 19. Kuncipál, 35. Martin Müller, 39. Kotek (as. Martin Müller, Michálek, Milan Müller, Košta, Jílek 2, Kotek, Krůček). Sudí: Diviš – Vacek, Kordík. Vyloučení: 10:6, navíc 10´OT Katovice. Využití: 2:2. Diváků: 30.

HORAŽĎOVICE – CEHNICE 2:4 (0:1, 0:2, 2:1). Doslova profesorská hra zkušených hráčů Cehnic dělala celému mužstvu Horažďovic v průběhu celého utkání velké problémy. A když se nedařilo ani Hálovi v brance, Cehničtí zaslouženě zvítězili.
Branky: 43. Vovčko, 56. Lukáš Sosna (as. M. Sosna, Přerost, Sýkora) – 11., 25. Čadek, 36. Humeník, 50. Boška (as. Boška, Čér 2). Řídili: Hájek – Tetour, Krejčí. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 35.

Dohrávka 3. kola:

CEHNICE – DRAHONICE 2:4 (0:3, 2:1, 0:0). V novoroční dohrávce dokázaly Drahonice dokonale využít ospalého začátku soupeře a v 11. minutě už vedly 3:0. Od druhé třetiny se hra Cehnice zlepšila a dvěma góly v polovině utkání průběh zdramatizovaly. Své další šance, hlavně v přesilových hrách (dvakrát pět na tři) ale nevyužily. Drahoničtí tak v sousedském derby vyhrály.
Branky: 29. Polák, 33. Humeník (as. Humeník, Polák) – 10., 36. Brejcha, 6. Zeman, 11. Šimánko (as. Kropáček, Šimánko 2). Rozhodovali: Vondráček – Vovčko, Škoda. Vyloučení: 6:13, navíc 2x10´OT Cehnice. Bez využití. Diváků: 40.

Tři duely přinesly pouhých 12 branek

15.12.2011 19:33

HORAŽĎOVICE – SUŠICE 3:3 (2:1, 0:2, 1:0). Tým Sušice hrál od začátku s velkou chutí, bojovností a svého soupeře svým výkonem viditelně překvapil. Horažďovicím naopak, i když nastoupily posíleny (Lukáš Papež, Kopecký) se moc nedařilo, jejich hra postrádala jednoduchost a přesnost. Favorit střetnutí se tak musel spokojit pouze s bodem za remízu.

Branky: 14., 52. Šrámek, 19. Panský (as. L. Papež 2, D. Papež, Panský, Lukáš Sosna, Sýkora) – 11. Broža, 28. Feix, 38. Koryťák (as. Pokorný, Zahálka, Korál). Rozhodčí: Vacek – Beneš, Gross. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 20.

DRAHONICE – CEHNICE 1:2 (1:1, 0:0, 0:1). Drahoničtí, bez několika hráčů základní sestavy, dokázali držet díky vynikajícímu výkonu gólmana Horažďovského nerozhodný stav zápasu až do 56. minuty. Potom rozhodl Vlček o zisku dvou bodů pro Cehnice.

Branky: 3. M. Maroušek (as. Čadek) – 4. Polák, 56. Vlček (as. Čér, Kolman, Polák). Řídili: Vacek – Kříž, Andrle. Vyloučení: 6:6, navíc M. Maroušek (Drahonice) 2x10´OT+20. Bez využití. Diváků: 55.

LUBY – KATOVICE 1:2 (0:1, 0:1, 1:0). Duel na klatovském stadionu přinesl minimum branek, avšak hodně vyloučených (22 dvouminutových trestů a jeden do konce utkání). Ve vyrovnaném zápase se nakonec radovali z vítězství Katovičtí.

Branky: 42. Topinka (as. Jindra) – 5. Hynek, 26. Milan Müller (as. Kotek). Sudí: Peksa – Fait, Lingmajer. Vyloučení: 11:11, navíc 20 (funkcionář Katovic). Využití: 0:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 50.