Výsledky

6. kolo

24.11.2011 08:13

LUBY - DRAHONICE 4:7 (1:0, 2:3, 1:4) Luby se poprvé v sezóně utkaly s Drahonicemi a přestože vedly ještě  v polovině utkání 3:1, na body nakonec nedosáhly.
Zápas přinesl otevřený útočný hokej s řadou šancí na obou stranách. Drahonice hrozily zejména z rychlých protiútoků. Luby šly do vedení v polovině první třetiny, kdy  Petr Malát nečekanou bombou z levého křídla překvapil brankáře Drahonic. Více gólů první třetina nepřinesla a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Luby.
Ve druhé třtině nejprve za Drahonice srovnával Častoral. Luby šly však brzy na to opět do vedení brankou Kašpara, který potrestal nedorozuměnív rozehrávce Drahonic, zmocnil se nahozeného puku a z ostrého úhlu zasunul do odkryté branky. Brzy poté šly Luby do trháku 3:1, kdy z prostoru mezi kruhy propálil vše, co mu stálo v cestě, Pavel Hůla. Luby byly na koni, bohužel ne však dlouho.
Drahonice totiž záhy gólem Kuchty snížily na 3:2 a do konce druhé třetiny se jim podařilo i vyrovnat po vydařené souhře Čadka se zakončujícím Brejchou. Druhá třetina tedy skončila nerozhodným stavem 3:3.
Ve třetí třetině se hra přitvrdila a přinesla několik přesilových her. Jednu z nich dokázaly Drahonice rychle potrestat a šly prvně v utkání do vedení. Luby nesložily zbraně a podařilo se jim srovnat Davidem Vlčkem, který po rychlém protiútoku přebruslil drahonické obránce a zblízka úspěšně zakončil. Hra Lub v té době ale již nebyla tak dobrá jako v první polovině zápasu, vázla souhra, hráči zbytečně propadali a toho zkušený soupeř dokázal využít. Do vedení 4:5 poslal Drahonice ukázkovým bekhendem z pravého křídla Čadek. Lubským hráčům se poté ve snaze srovnat ale ještě více lepila nervozita a nepřesnost na hokejky a už nevymyslely téměř nic. Drahonice naopak navýšily na 4:6 brankou Bulky. Jakási naděje za zkorigování nepříznivého stavu se rýsoval dvě minuty před koncem, kdy putoval předčasně do sprch hostující Čadek, který předtím nesportovně udeřil koncem dole od obličeje lubského Jana Hůlu. Vzhledem k tomu, že mu způsobil krvavé zranění, dostal pětiminutový trest a do konce utkání. Luby se poté snažily pokoušely o kontaktní gól. 50 sekund před koncem třetí třetiny odvolaly z branky Krse a se 6 hráči se chtěly pokusit dobýt branku Drahonic. Po buly v obraně Drahonic se však dostal do brejku rychlonohý Havel, který přebruslil obránce Lub a pohodlně zasunul do prázdné branky a završil tak skóre zápasu na stavu 4:7.
Branky : Malát, Kašpar, Hůla Pavel, Vlček David - Bulka 2, Častoral, Čadek, Kuchta, Brejcha, Havel. Rozhodčí: Růžičková - Jindra, Lincmajer

KATOVICE - HORAŽĎOVICE 4:2 (0:2, 3:0, 1:0). Zápas hraný ve velmi slušném tempu, obě mužstva hodně chtěla získat body. Šancí před oběma brankami bylo dost, diváci se tak rozhodně nenudili. Katovice po první prohrané třetině získaly mírnou převahu a také ji vyjádřily třemi góly v rozmezí 30.-34. minuty. Horažďovice se snažily o vyrovnání, ale výsledkem byla pouze třikrát nastřelená konstrukce branky Katovic.

Branky: 30. Zeman, 31. Milan Müller, 34. Martin Müller, 54. Král (as. Martin Müller 2, Král, Krůček, Chrenšč) - 7. Funda, 13. Šrámek (as. Papež, Funda, Panský). Sudí: Hájek - Vacek, Krejčí. Vyloučení: 3:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 45.

SUŠICE - DIORIT 2:2 (1:1, 1:0, 0:1). Vyrovnané utkání s celou řadou osobních soubojů skončilo zaslouženou dělbou bodů. Dotahovat musel vždy Diorit.

Branky: 4. P. Lemberger, 28. M. Lemberger (as. Broža, Ryšavý, Blažek) - 16. J. Srb, 43. M. Bažata (as. Žemlička). Rozhodčí: Štěrba - Mergl, Svoboda. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváků: 50.

5. kolo

14.11.2011 19:19

KATOVICE - LUBY 3:9 (1:4, 1:3, 1:2)
Luby zajížděly v neděli večer do Strakonic, kde se podruhé v úvodu sezóny utkaly s Katovicemi a podruhé vyšly ze vzájemného duelu vítězně, když vyhrály vysoko 3:9.
Zápas ale lubští hráči nezačali vůbec dobře. Na začátku druhé minuty se Katovice po zmatcích v lubské obraně ujali rychlého vedení. Za Luby naštěstí brzy na 1:1 srovnal Radek Pikhart. Do vedení 1:2 pak šly Luby po tvrdé střele Maláta, který z jízdy z levého křídla vymetl pravý horní růžek. Na 1:3 zvyšoval z trestného střílení Šimek, který tak potrestal předchozí hození hole katovického gólmana. Brankový účet první třetiny završil šikovným zakončením Jakub Spurný. Velké množství šancí lubští hráči v první třetině ještě nevyužili. Příležitosti Katovic s přehledem  likvidoval brankář Krs.
I ve druhé třetině byly Luby lepším mužstvem a dokázaly si vytvořit spoustu šancí. Přidaly další 3 branky, svého soupeře "utrhly" a mohly tak s klidem nastoupit do závěrečné třetiny. Ve druhé třetině se dvakrát prosadil Radek Pikhart a jednou Petr Malát. Katovice dokázaly jen korigovat. Tedy 2:7 po druhé třetině.
Po úpravě ledu pokračoval podobný obraz hry se spoustou nevyužitých lubských šancí. Pokud si katovičtí nějaké šance vytvořili, stál proti nim výborně chytající Libor Krs, který tak měl nemalou zásluhu na poměrně jednoznačném průběhu utkání. Za Luby se v poslední třetině ještě střelecky prosadil Pavel Hůla a ve vlastním oslabením v samém závěru zápasu Karel Kašpar. Katovice dokázali jen korigovat na 3:9.
Hrálo se slušně, vyloučení za běžné přestupky.
Branky: 34., 52. Krůček, 2. Tůma (as. Milan Müller, Pikard, Kotek) - 8., 22., 35. R. Pikhart, 10., 26. Malát, 12. Šimek, 18. Spurný, 53. Hůla, 60. Kašpar (as. Jindra 3, Spurný, Malát 2, Zahálka, Topinka, R. Pikhart). Řídili: Vacek - Častoral, Mašek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 25.

DIORIT - DRAHONICE 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)

Raketový vstup do zápasu znamenal pro Drahonice vedení 2:0 už v čase 1.34. V dalším průběhu Diorit hru sice částečně vyrovnal, ale inkasovaný gól ve vlastní přesilovce ve 33. minutě mu vzala naději na snížení vedení soupeře. V závěrečné třetině konečně Diorit korunoval svoji snahu dvěma brankami, jenže drahonický Čadek - nejlepší hráč na ledě - pátým gólem definitivně rozhodl.

Branky: 43. Humeník, 45. Boška (as. Čadek, Staněk) - 33., 41., 51. Čadek, 2x2. Havel (as. J. Maroušek, Procházka 2, Brejcha, M. Maroušek, Žák). Rozhodovali: Vacek - Kříž, Gross. Vyloučení: 7:3. Oslabení: 0:1. Diváků: 30.

SUŠICE - HORAŽĎOVICE 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Domácí šli do vedení po chybě brankáře hostů už ve 30 vteřině. Ten ale dokázal v dalším průběhu zápasu svůj tým několikrát podržet a Horažďovice postupně otočily skóre ve svůj prospěch až na tříbrankový rozdíl. V závěrečné třetině Sušičtí dvěma góly utkání sice ještě zdramatizovali, ale vyrovnat už se jim nepodařilo.

Branky: 47., 50. Rychtařík, 1. Ryšavý (as. Zahálka 2) - 8. Funda, 30. Lukáš Sosna, 39. Jílek, 45. Sýkora (as. Sýkora 2, Funda, Dlouhý). Sudí: Štěrba - Mergl, Svoboda. Vyloučení: 8:9, navíc Rychtařík (Sušice), Vovčko, Panský (oba Horažďovice) 10´OT. Využití: 1:0. Diváků: 60.